משלוחים בחינם עד הבית או בית החולים, ברכישה מעל 90! ש"ח  (לאחר מימוש הנחות ושוברים)

מדוע מרווה מרושתת היא החביבה על הדולות? יש לה מגוון סגולות ותכונות שהופכות אותה לבחירה המושלמת לחדר הלידה. על תפקידה בלידה ולמה כדאי להשאיר אותה במגירת התרופות גם להמשך נסביר כאן.

מרווה מרושתת – כל היתרונות. קריאה מהנה!

מעטים הם המצבים שמעוררים חוסר אונים כמו לידה תקועה. אי-הוודאות, הדאגה, הכאבים, ותחושת חוסר-השליטה – הופכים את הסיטואציה לכמעט בלתי נסבלת. לשמחתנו, יש מגוון פתרונות טבעיים לזירוז והעצמת צירים, כשהפופולארית שבהן היא מרווה מרושתת. כל הטיפים לשימוש נכון – במאמר שלפניכם.

זירוז לידה וחיזוק צירים

אמבט רגליים בגיגית מים פושרים. טפטפו פנימה 6 טיפות מרווה מרושתת. וטיבלו את הרגליים לכ10 דקות. אפקטיבי לחיזוק והעצמת צירים (ונעים מאוד באופן כללי).

כשהלידה תקועה, נעצרת או מתארכת מאוד – כמה טיפות של מרווה מרושתת על אזור הגב התחתון בזמן המקלחת יכולות לעשות פלאים. 6 טיפות באזור הגב התחתון, במקביל להתזה של מים על האזור משפופרת הטוש ועיסוי בתנועות של  (8 שוכב, סימון אינסוף) . בזמן ציר, מומלץ להפסיק את העיסוי. ולתמוך ביד אחת בבטן של היולדת.

הקלת כאבים בלידה ו-ויסות צירים

גם לידה זורמת כרוכה בכאבים, וגם כאן המרווה יכולה לחולל פלאים. קחו לכם מגבת קומפרס, הרטיבו אותה במים פושרים, סיחטו, טפטפו 2-3 טיפות מרווה מרושתת והניחו באזור הבטן התחתונה להקלת הכאב.
אפשרות נוספת: ערבבו 3-4 טיפות מרווה עם כפית שמן בסיס, ועסו בעדינות את כף הרגל. מעולה להקלת כאבים ולהרפיית מתחים.
שמנים אתריים מומלצים לשילוב: לבנדר, שמן אשכולית, יסמין, גרניום, תפוז, מנדרינה ופטצ'ולי.

sage add

הפחתת מתח בזמן הלידה

גם כשמדובר בהפחתת לחץ – תמצאו שמרווה מרושתת היא עזרה טובה. בזכות התכונות האנטי-דיכאוניות שלה, היא מסוגלת להפחית מצבי מתח וחרדה, להקל על פחדים, לשפר מצב רוח ולהשרות שלווה ואנרגיות חיוביות בחדר הלידה. חפשו פורמולה מוכנה, דוגמת ה labor of love המכילה בתוכה כבר מרווה מרושתת, או טפטפו טיפה על טשיו והריחו.

להתאוששות אחרי הלידה

גם אחרי הלידה, תמצאו שלמרווה מרושתת יש תרומה משמעותית. בזכות התכונות האנטי-דכאוניות שלה, היא מסוגלת להשרות רוגע ואנרגיות טובות, הנחוצים כל כך בשבועות הראשונים בבית.
בנוסף, היא ידועה בתכונות המאלחשות ומשככות-הכאבים שלה, מה שהופך אותה ליעילה בהפגת כאבים והתאוששות גופנית. תכונות ידועות נוספות: תרומה לאיזון ההורמונלי והשפעה חיובית בהקלת תסמיני PMS.
טפטפו 3-6 טיפות לדיפיוזר או למבער, מומלץ בשילוב עם שמנים נוספים דוגמת לבנדר וברגמוט. סה"כ עד 6 טיפות מכל השמנים ביחד

לתינוק ולכל המשפחה

מרווה מרושתת יעילה גם בהקלה על בעיות נשימה – מה שהופך אותה לחלק חשוב בארון התרופות הביתי לכל המשפחה. היא ידועה כמכייחת ליחה, כמסוגלת לפתוח את האף בעת התקררות וכטובה להתאוששות לאחר שפעת.
מתאים לשימוש מגיל שנתיים. מומלץ לשלב עם שמנים נוספים להפצה במבער או דיפיוזר.

בעיות עור: מתאימה לשימוש על עור רגיש במיוחד ומרגיעה אדמומיות וגירויים. בנוסף, מוכרת כחומר אנטי-פטרייתי, אנטיוירלי ואנטיבקטריאלי רב עוצמה.
מומלץ לשימוש כמרכיב בפורמולה של שמנים או קרם למריחה על העור

איך לא להשתמש במרווה מרושתת?

  • ההשפעה שלה על הרחם הופכת אותה, כאמור, למבוקשת בחדר הלידה. עם זאת, בשל אותה תכונה ממש, היא לא מומלצת לשימוש לפני שבוע 37 בהריון.
  • למרווה מרושתת, כאמור, השפעה אפקטיבית על מצב הרוח והאנרגיות, אך היא לא מומלצת בשימוש מוגבר מאחר ועלולה לגרום לכאבי ראש וסחרחורות. אנא הקפידו להיצמד להוראות השימוש.


    מוזמנות בחום להתייעץ עם צוות הדולות והארומתרפיסטיות שלנו בכל שאלה או התלבטות.