משלוחים בחינם עד הבית או בית החולים, ברכישה מעל 150! ש"ח  (לאחר מימוש הנחות ושוברים)

האיבור הגדול ביותר בגוף שלנו הוא למעשה העור שלנו. יש לו לא מעט תפקידים למלא - ראשית הוא מהווה חלק ממערכת החיסון כמגן הראשון מפני כימיקלים. כמו כן, הוא גם אחראי על וויסות טמפרטורת הגוף ומשמש מאגר לחומרי מזון כמו שומן, מלחים טבעיים ומים.

יחד עם זאת, הוא חשוף לנזקים ולא מעט מחלות הנוצרות כבר בשלב הינקות ועד לבגרות.

רוב התופעות השכיחות בעור אצל תינוקות וילדים, יחלפו ללא טיפול תרופתי וישתפרו עם מתן טיפול טבעי בשמנים או משחות, הקפדה על תזונה ולעיתים בסיוע דיקור או שיטות שונות של הרפואה המשלימה. מחלות עור או החרפה של מצבים שכיחים יצריכו בדרך כלל טיפול רפואי.

העור דורש אוורור והיגיינה. פעמים רבות, במיוחד אצל תינוקות, נוכל להקל על תופעות מסוימות על ידי שימוש בבגדים מחומרים טבעיים, "קילוף" שכבות ביגוד ומוצרי היגיינה על בסיס טבעי. אצל תינוקות וילדים הרגישות העורית גבוהה במיוחד.

מחלות עור בקרב ילדים נגרמות מסיבות שונות כגון: הדבקות במחלה ויראלית, אלרגיה, מזג אויר קיצוני ועוד, תינוקות עלולים לסבול יותר בשל הרגישות הגבוהה שלהם.
מחלות אלה גורמות לילדים כאב וחוסר נוחות רב, פעמים רבות ניתן להקל על הסימפטומים בדרכים טבעיות או כשיש החמרה במצב להשתמש בטיפול הטבעי כטיפול תומך לטיפול ברפואה המערבית.

איך שומרים על עור בריא?

  • הקפדה על תזונה – אוכל שומני ומתוק גורם להחמרה במצב העור ולהופעת פצעים.
  • הימנעות משתייה ממותקת – שתייה ממותקת היא גורם ידוע לפגיעה בעור ולהשמנה.
  • הקפדה על תנועה ואיוורור העור – תנועה מסייעת להפטר מרעלים והאיוורור מונע הזעה ומסייע ליבוש העור.
  • המנעות ממוצרי היגיינה לא טבעיים.

מחלות עור אצל תינוקות וילדים - תסמינים

פריחה

בעיית עור מאוד שכיחה אצל תינוקות שלרוב חולפת לבד.
פעמים רבות סיבת הפריחה תהיה חשיפה לחומרים שהתינוק אינו מכיר. סיבה נוספת לפריחה הינה רגישות לסוג בד מסוים כגון צמר או פליז וכמו כן רגישות לסבונים שונים. היא עלולה להופיע עקב הזעה, בשל הלבשת התינוק בשכבות רבות מידי.
גורם נפוץ לפריחה יהיה רגישות ולכן חשוב לשמור על היגיינה, איוורור ובגדים מחומרים טבעיים ולא סינתטיים.

תפרחת חיתולים אצל תינוקות וילדים

תפרחת חיתולים או דרמטיטיס חיתולים הינה בעיית עור נפוצה בתינוקות עד גיל שנה, שמתבטאת בין השאר בעור יבש, קילופי עור, עור מגורה ופצוע.
תפרחת חיתולים יכולה להיגרם כתוצאה משימוש במגבונים לחים, חומרי בישום בחיתולים ועוד.
סיבה נוספת לדרמטיטיס חיתולים היא הרכב הצואה שמשתנה בהתאם לסוג המזון שהתינוק צורך.

עור יבש

תופעה שמופיעה בעיקר בעונות המעבר ועונת החורף כאשר מזג האוויר יותר יבש וקר .
חשוב לעטוף את התינוק בבגדים נוחים ומאווררים. מכיון שרב מכשירי החימום מייבשים את העור. חשוב לאוורר את החדר.
בדרך כלל העור יהיה מגורה ומתקלף
חשוב להעשיר את העור בלחות על ידי שמנים או קרמים מתאימים.

אסטמה של העור

אסטמה של העור [אטופיק דרמטיטיס] נפוצה אצל תינוקות וילדים בשיעור של 15%. נראית על העור כפריחה אדומה יבשה ומגרדת. התקפי הגירוד נפוצים בעיקר בלילה. בעזרת טיפול טבעי במחלה ניתן לווסת את המערכת החיסונית ובכך למנוע את התגובה האלרגית. הטיפול הטבעי בקרב ילדים יכו לכלול דיקור סיני, שימוש במשחות טבעיות ללא סטרואידים להרגעת העור, שינוי תזונתי ושימוש בצמחי מרפא לשתייה.

סבוריאה

סבוריאה דרמטיטיס היא מצב דלקתי המתאפיין בהפרשה עודפת מבלוטות החלב שעל העור, במיוחד באזור הפנים והקרקפת. הסימפטומים: קשקשים לבנים באזורי ההתפרצות, יובש וגרד. השילוב בין יובש וגרד עלול להוביל לסדקים ופצעים. בטיפול בסבוריאה, בייחוד בקרב תינוקות, מומלץ לנהוג בעדינות. יש להקפיד על היגיינה – שטיפת ראשו של התינוק ועיסוי בשמן תינוקות, סירוק הראש בעזרת מברשת רכה ושמירה על לחות העור. כדאי להשתמש במוצרים המיועדים לעור רגיש.

אורטיקריה

פריחה אדומה המופיעה כתגובה אלרגית. הפריחה מגרדת מאוד ומעקצצת ונוטה להיעלם ולחזור במקומות שונים בגוף. מטרת הטיפול הטבעי היא להביא לאיזון המערכת החיסונית המתמודדת עם חשיפה לאלרגנים.

פסוריאזיס

פסוריאזיס היא מחלת עור שמופיעה אצל ילדים כנגעים אדומים על העור, המלווים בקשקשת ועור מחוספס וסדוק עד כדי פצעים. לעיתים מתלווה לנגעים האדומים גרד. האזורים הנפוצים להופעה של פסוריאזיס הם הקרקפת, הברכיים ומרפקים ולעיתים גם באזורי גוף אחרים.

אלופציה אראטה

בשונה מהמחלות האחרות מחלה זו היא אוטואימונית, גורמת להתקרחות נקודתית ויוצרת מעין חורים בשיער. היא יכולה להופיע אצל תינוקות וילדים בשיער הראש והגבות, . היא אינה גורמת לכאב או גירוד מיוחד, אך עשויה להשפיע על הדימוי העצמי. הטיפול מתמקד בהחזרת האיזון לגוף ולנפש אם כי בתינוקות וילדים האתגר הזה גדול יותר.

יבלות ויראליות

יבלות ויראליות מופיעות במחלת עור הנקראת מולסקום הנפוצה בילדים. הן נגרמות כתוצאה מווירוס השייך למשפחת האבעבועות , ומדבקות מאוד, ולכן מומלץ שלא להיחשף לאדם הסובל ממולסקום ולא להשתמש באותם סדינים, מגבת ובגדים. הטיפול הטבעי במולסקום כולל גם טיפול חיצוני אנטי ויראלי וגם טיפול פנימי לחיזוק מערכת החיסון מסייע בזירוז ההחלמה ובהעלמת הנגעים מהעור.