משלוחים בחינם עד הבית או בית החולים, ברכישה מעל 190 ₪  (לאחר מימוש הנחות ושוברים)

אלרגיות יכולות להגרם מסיבות שונות ומגוונות ולהתבטא בהמון דרכים. איך תוכלו לזהות שאכן מדובר באלרגיה וכיצד תטפלו בה? תשובות לפניכן.

יותר ויותר ילדים מאובחנים עם אלרגיה וסובלים משלל תופעות ואי נוחות. לרוב, הסימפטומים לאלרגיה בילדים מתבטאים בפריחות עוריות כמו אטופיק דרמטיטיס וגרד עורי, מצבים המערבים את מערכת הנשימה כמו שיעול טורדני ונזלת כרונית, אסטמה, בלוטות לימפה ושקדים נפוחים, ובתופעות מערכת העיכול כמו שלשולים, שלשולים דמיים אצל ילודים, יציאות רכות, כאבי בטן והקאות. מעבר לכך, הסימפטומים של האלרגיה יכולים להיות מאוד לא נעימים ומתישים.
כל אלה גורמים לחוסר שקט אצל ילדים, מצבי רוח משתנים, הפרעות בשינה, תחושת חולי ועוד, שפוגעים באיכות חייהם של הילדים והוריהם.

מאיפה זה מגיע?

ישנם אלרגנים במזונות ובחלבונים שונים במזונות כמו חלב וגלוטן, אלרגנים הנישאים באוויר כמו אבק, פרווה של בעלי חיים, פריחות למינהן, עובשים וכד', וישנה אלרגיה לתרופות שונות, למתכות ועוד. כמעט לכל חומר עשויה להתפתח אלרגיה. בעשורים האחרונים אנו עדים לעליה בשכיחות האלרגיות השונות בילדים. אחת הסברות היא שעליה זו קשורה ל״אפקט ההיגיינה״ עקב עלייה ברמת ההיגיינה וירידה בכמות הזיהומים, מערכת החיסון הופכת רגישה יותר לחומרים שונים, חלקם גם כאלו שעברו שינויים עקב ההתערבות של תעשיית המזון.
https://www.haaretz.co.il/magazine/2019-01-17/ty-article-magazine/.premium/0000017f-e536-df2c-a1ff-ff778b670000

התגובה האלרגית של הגוף היא תגובת יתר של מערכת החיסון שנקראת להילחם במזהמים מבחוץ. בעצם, הסימפטומים השונים של האלרגיה נגרמים מהגוף עצמו, בעקבות הפרשת היסטמינים מתאי MAST לאחר חשיפה לאלרגן. הטיפול הרפואי המערבי מציע תרופות לטיפול והרגעת הסימפטומים, כמו סטרואידים ואנטי-היסטמינים. הטיפול יעיל ומהיר אך מטפל בסימפטומים בלבד, שעשויים לחזור לאחר כל חשיפה לאותו אלרגן.

מה מציעה הרפואה הסינית?

הרפואה הסינית מאבחנת באופן רחב ואינדיבידואלי כל ילד ואת שורש הבעיה הגורמת להתקפי האלרגיה. נבחן אילו מערכות פנימיות נדרשות לאיזון ואילו איברים נדרשים לחיזוק. לפי האבחנה הסינית שמסתמכת על תשאול ארוך ומקיף, אבחנת דופק ולשון של הילד, נדע כיצד ובמה לטפל ואילו נקודות דיקור לבחור על מנת להביא הקלה בתופעות אך גם כדי לטפל בשורש הבעיה, כדי להפחית ולהמעיט את היווצרות האלרגיה.
ברפואה הסינית אותם סימפטומים של אלרגיה מתוארים ומשוייכים לכבד (Gan), במיוחד כשהוא יוצא מאיזון. בכתבים הסינים העתיקים מתוארות תופעות סוערות ומהירות במיוחד, שנקראות "רוח הכבד":
גרד פתאומי בכל הגוף, גרד בעיניים, פלישת הכבד לריאות שגורמת להתקפי שיעול וקוצר נשימה, וכאשר הכבד פולש לקיבה העיכול לא סדיר. הכבד הלא-מאוזן משפיע על איברים שונים כמו הריאות, הקיבה/טחול, והכליות.
טיפול ברפואה סינית מורכב משלב האבחון ומשלב טיפולי. שלב האבחון מורכב מבדיקת הדופק, הלשון, התלונה וההיסטוריה הרפואית של הילד. כל אלו עוזרים להגיע לאבחנה מדויקת והופכים את השלב הטיפולי למדויק יותר.
הטיפול עצמו מתבצע באמצעות טכניקות דיקור שונות שמותאמות לילדים, ומתן פורמולות צמחי מרפא ייחודיות לכל מקרה.
במצבים של אלרגיה לרוב נרצה קודם כל להרמן ולאזן את תפקוד הכבד כדי לעצור את התופעות הסוערות, לאחר מכן ננסה להבין את שורש הבעיה שגרמה לכבד לצאת מאיזון - אילו חוסרים יש בגוף? איזה איברים נוספים לא מאוזנים ולכן תוקעים או מחלישים את הכבד? אילו עודפים וליחה מצטברים ותוקעים את הכבד?

מעוניינים לדבר עם אחד ממומחי הילדים במרכז רפואות לרפואה משולבת? צרו קשר דרך האתר https://refuot.co.il

רוצים לשלב שמנים בטיפול?

אלו השמנים המומלצים שלנו להקלת סימפטומים הקשורים לאלרגיות

לבנדר אנגוסטיפוליה - בעיקר לאלרגיות בעור ובעונות מעבר. לטפטף 6 -10 טיפות באמבט או כאחד ממרכיבי שמן עיסוי

אקליפטוס רדיאטה - אנטי דלקתי ומתאים לטיפול בדרכי הנשימה. לשימוש במבער 3-6 טיפות. הרחה מהבקבוק או טיפה שתיים על פינת המיטה.
במידה ולא נעשה שימוש קודם בשמן, יש לנסות בכמות קטנה לפני שימוש קבוע.

עץ התה - בכל תכונות אנטי דלקתיות ואנטי בקטריאליות. לאלרגיות הבאות לידי ביטוי בנשימה וגם בעור. לשימוש: כחלק מתערובת למבער בהדפה או כאחד ממרכיבי שמן לעיסוי הגוף, מהול בשמן בסיס.

מנטה - להקלת תסמיני אלרגיה בדרכי הנשימה, גודש באף וליחה. לשימוש בהרחה, הדפה או כמרכיב בשמן עיסוי לבית החזה

לימון - מתאים לשימוש במצבים של ליחה וגודש בסינוסים. לטפטף 3-4 טיפות במבער, כדאי בשילוב עם שני שמנים נוספים מהרשימה למעלה.

תערובת Spring essential - התערובת שלנו להקלת סימפטומים אופייניים עונות מעבר ולאלרגיה באופן כללי. מכיל לימון, מנטה, לבנדר, אקליפטוס ועץ התה. הוראות שימוש - 3-6 טיפות במבער, או 2 טיפות על טישיו ולהריח

 

מאת: מאיה כץ רוז (Dipl CM (IATCM, ETCMA

 

**המידע אינו מידע רפואי ויש להתייעץ עם רופא במידת הצורך**