משלוחים בחינם עד הבית או בית החולים, ברכישה מעל 150! ש"ח  (לאחר מימוש הנחות ושוברים)

גורמים המשפיעים על איכות השמן:

תנאי גידול – חשוב שהצמח ממנו מפיקים את השמן יגדל בסביבה טבעית ונקיה
אקלים - מתאים אשר ייטיב עם כוח החיות של הצמח.
קרקע - איכות הקרקע צריכה להיות טובה ומתאימה לגידול הצמח המיועד להפקת השמן.
שיטות הפקה – חשוב שיהיו בדרך שאינה מוסיפה להרכב השמן או משנה את הרכבו, דרך האיסוף וההפקה משמעותיות לאיכות השמן, זמן הקציר משפיע על תכונות הצמח, ומקום הזיקוק לשמירת הטריות

למה יש לשים לב כשקונים שמן:

טריות – בדקו האם יש תחלופה גבוהה של שמנים בחנות ממנה אתם קונים, האם הבקבוקים מאובקים, נראים ישנים? מקומות שמוכרים הרבה יחזיקו מלאי גדול ולהיפך. שמנים ישנים עלולים לאבד את התכונות הטיפוליות שלהם ולהתחמצן. אחת האינדיקציות הטובות ביותר לבדיקת טריותו של שמן היא ע"י הרחתו. אם הריח אינו טוב ואינו דומה לריח המקורי, בדר"כ זהו סימן שהשמן מקולקל.
מקום הקניה - מומלץ מחנות מתמחה, עם דגש לנושא הריון ולידה. כדי שיוכלו לייעץ ביעילות לגבי שמנים מומלצים וכן אסורים לשימוש בהריון ולתינוקת ושיש לך אמון במוכר וידיעה שמבינים בשמנים.
שמירת שמנים ואפסונם – חשוב שהשמנים ישמרו כראוי. אופן השמירה המומלץ הינו:
בקבוק כהה עם טפי פנימי- המנעו מרכישת שמנים הנשמרים בבקבוקים שקופים או בקבוקי פלסטיק. השמן אינו נשמר היטב בבקבוקים שקופים וחשוף לפגעי אור ושמש, ואינו מתאים לשמירה בבקבוקי פלסטיק. טפטפת גומי עלולה להיאכל ע"י תמציות השמנים.
אפסון במקום שאינו חשוף לשמש ולאור חזק ומחמם. בבית כדאי לאפסן במקום קריר וחשוך.

בדיקת התוית -

פרטים – כמה שיותר אינפורמציה על השמן, תעיד על רצינות החברה. שם בוטני של הצמח ממנו מופק השמן, שם באנגלית, מאיזה חלק של הצמח הופק השמן, ארץ המקור של שמן, דרך ההפקה, הוראות שימוש, הנחיות אזהרה, .
לא כל שמן שרשום על תויתו טהור או pure, הוא אכן שמן אתרי טהור. חפשו סימנים נוספים.
קראו גם את האותיות הקטנות, שימו לב שאין שימוש במונח חומרי ריח, או תמציות ריח, או מבשמים, שימו לב שאין שימוש בהגדרה:"על בסיס", או בתוספת, אם מחפשים שמן שהוא טהור 100% חשוב לבדוק שאכן כל המרכיבים טהורים, ולא רק חלקם.
יש לבדוק במקרים בהם יש יותר ממדבקה אחת, שהכתוב בכל המדבקות זהה, רשימת המרכיבים מכילה את השמן שמצוין בתוית הראשית.
מחיר – שמנים איכותיים יעלו בהתאם. מחיר נמוך משמעותית מהמחיר המקובל בשוק צריך להדליק נורה אדומה. זה אינו הקריטריון היחיד לטיב השמן, אבל חשוב להתייחס אליו.  

מהם שמנים טהורים?

תמצית ריח הנמצאת בבלוטת ריח בחלקים שונים של הצמח, ומתקשרת לשמן ולא למים.
תמצית טהורה, בניגוד לסינטטית לא עברה שינוי מולקולרי בהרכב במעבדה.קריאת התויותמציות השמנים של אותה חברה גם הוא מעורר חשד שלא מדובר בשמנים טהורים.

ממה להיזהר: שמנים מאיכות ירודה, שלא נשמרו בתנאים הולמים, מהולים – יכולים לגרום לתופעות לוואי ולא יתנו את התוצאות הרצויות בטיפול.
נסו לבדוק את החברה ממנה אתם קונים תחילה במבחר מצומצם של שמנים ואם התרשמתם לטובה מהאיכות, בצעו רכישה נוספת.
התייעצו עם דולות, מדריכות, מטפלים/ות  שיש להם ניסיון טוב בקנית שמנים וקבלו המלצות.