משלוחים בחינם עד הבית או בית החולים, ברכישה מעל 150! ש"ח  (לאחר מימוש הנחות ושוברים)

כאשר תינוק משתעל אנו רק רוצים לעשות הכל כדי להעלים את התופעה ולהחזיר את השקט. אך לפני שרצים לטפל בדרכים שונות, חשוב להבין את הגורמים השונים לשיעול והטיפול המתאים להם.

אז שיעול למרבה הפלא הוא טוב. הוא רפלקס שנועד להגן על הגוף ולסלק/להוציא מתוכו ליחה, גוף זר, זיהומים שונים. הוא למעשה דואג לכך שמה שלא צריך להיות בקנה הנשימה ובריאות ישאר בחוץ.
הגורם השכיח ביותר לשיעול אצל תינוקות וילדים הוא הצטננות. מערכת החיסון שלהם בשלבי התפתחות וגם המודעות להיגיינה טרם הבשילה ולכן הם חשופים יותר להדבקות.
רב הילדים מגיל ינקות יחוו שיעול לפחות פעם בשנה, בעונה הקרה או בעונות המעבר או שיעול לילה המפריע לשינה רציפה.

שני סוגים עיקריים של שיעול אצל תינוקות וילדים

 1. שיעול הנובע ממחלה חריפה. ימשך בדרך כלל כשלושה שבועות.
 2. הצטננות מלווה בשיעול. ימשך בדרך כלל כשבוע

יש שיעול יבש , שיעול עם ליחה ויש שיעול המתגבר בלילה.

גורמים אפשריים לשיעול:

 • צינון ושפעת – הגורמים השכיחים ביותר, כל הריריות מפרישות נוזלים באף ובמערכת הנשימה, נוכל לראות נזלת וליחה ולפעמים נפגש בנזלת ושיעול יבש.
 • דלקת בדרכי הנשימה – גורמת להיצרות דרכי הנשימה, בדרך כלל מחלה ויראלית המתאפיינת בשיעול יבש.
 • דלקת ריאות – יכולה להגרם מוירוס או חיידק ויכולה גם להיות התפתחות של צינון. בדרך כלל השיעול יהיה מלווה בליחה, בקשיי נשימה וחום.
 • אסטמה – מתאפיינת בשיעול ממושך (כרוני) לפעמים עם ליחה וגם בלעדיה. צפצוף בנשימה הוא אחד המאפיינים של אסטמה אבל היא יכולה להופיע גם בלעדיו. מכיון שהיא מהווה תגובה לאלרגנים היא תבוא לידי ביטוי בדרכים ובעוצמות שונות.
 • שעלת – התקפי שיעול והאדמה של הפנים בשל המאמץ לשאוף אויר. יכולים גם להיות שינוי בצבע הפנים והוצאת לשון בשל המאמץ הנשימתי.

אבחון הסיבה לשיעול על ידי רופא. בדיקה גופנית, הקשבה לריאות, בחינת התסמינים ובדיקות נוספות במידת הצורך.

להרגעת שיעול אצל ילדים

 • מנוחה – לא לאמץ את דרכי הנשימה, לאפשר לגוף לנוח ולרפא את עצמו.
 • שתיה – הגוף נוטה לאבד נוזלים בזמן מחלה, בצינון, ליחה, חום, לכן חשוב לשמור על מאזן נוזלים. קרטיבים יכולים להוות מענה לחוסר הרצון לשתות.
 • סירופ – נגד שיעול, סירופ מכייח יכולים להוות גורם מרגיע לשיעול בתקופת המחלה.
 • מכשיר אדים – לעיתים ההמלצה היא להשתמש במכשיר אדים כדי להקל על הנשימה. חשוב לשמור על נקיון המכשיר מכיוון שלעיתים הוא יכול לגרום להחרפת המחלה, עם חדירת חיידקים הנמצאים בו, למערכת הנשימה של התינוק/הילד.
 • אנטיביוטיקה – הfda קבע כי מתן אנטיביוטיקה יעיל רק במידה והמחלה נמשכת יותר משבוע. לפני כן אין לתת אנטיביוטיקה אולם ההמלצה הרפואית לאחר הבדיקה הגופנית המבוצעת על ידי הרופא היא שתמליץ על הטיפול הנכון.
 • הרפואה המשלימה מציעה מגוון תרופות שמנים, צמחים ותרופות סבתא. כמו גם טיפולים גופניים – רפלקסולוגיה, דיקור וכוסות רוח (תלוי בגיל החולה)

תרכובות שמנים ייעודיות

קולד דאון - שמן לעיסוי בית החזה. להקלת שיעול וכיוח לקטנטנים המתקשים לכייח. מתאים מגיל 5 חודשים.
שמן הדס - בשילוב עם הקולד דאון או במבער, להקלת ליחה ושיעול רטוב. מתאים מגיל 6 חודשים.
רוינטסרה - במבער או דיפיוזר לשיעול יבש המלווה בנזלת. מתאים מלידה.
שמן רבנסרה - לשיעול יבש ונבחני ולטיפול לפרק זמן קצר. מתאים משנה.

לדיוק הטיפול אנחנו מזמינים אתכם להתייעץ איתנו.
לסיכום - שיעול יכול להיות חוויה לא נעימה ואף טורדנית במקרים הרגילים הוא יחלוף בין שבוע לשלושה אם התסמינים לא מראים מגמת שיפור חשוב להבדק ולבצע הערכה נוספת של המצב.