×

סימני מתיחה

סימני מתיחה אולי נשמעים שוליים לרופאים, אבל התופעה מפריעה לנשים ולגברים רבים. מה עושים עם סימני מתיחה והאם העלמת סימני מתיחה היא אפשרית? התחילו קודם כל עם המוצרים של בייבי טבע לטיפול בסימני מתיחה ותמשיכו משם >

סימני מתיחה, או בשמם הלועזי סטריאה, הם מקומות בהם העור הפך לדק יותר ונוצרו מעין קרעים בשכבת הדרמיס, שכבת הביניים של העור. מדובר בתופעה שנשים ונערות רבות מכירות, והן יכולות להתרחש בגיל ההתבגרות, כאשר הנערה גדלה או בתקופות של דיאטות שונות, הורדה גדולה במשקל או עליה במשקל משפיעה על העור ועל הגמישות שלו. כמובן שגם הריון מגביר את הסיכוי לסימני מתיחה בשל ההתרחבות המהירה של הגוף. מסתבר שכ- 90% מהנשים בהריון דיווחו על שינויים במראה העור ועל סימני מתיחה.

איך נוצרים סימני מתיחה ומדוע הם בצבעים שונים?

סימני מתיחה נוצרים מקרעים המתרחשים בסיבי הקולגן והאלסטין בעומק העור. סימני מתיחה נראים כפסים או כקווים, כאשר האורך והעובי שלהם משתנה ואינו קבוע.
גוון הסימנים משתנה בהתאם לזמן שעבר מההיווצרות שלהם - פסים טריים יותר יראו כמו סימני מתיחה אדומים או ורודים ופסים ישנים יותר יראו כמו סימני מתיחה לבנים.

איפה נראה סימנים על העור?

סימני מתיחה יכולים להופיע במגוון מקומות בגוף, כאשר המקומות השכיחים יותר הם באזור בטן, הירכיים, הזרועות, הגב התחתון והשדיים.

איך מעלימים סימני מתיחה?

כמו בכל תופעה, הדרך הכי טובה להתמודד עם סימני מתיחה או להעלים סימני מתיחה ישנים, היא למנוע אותם מהתחלה. נכון שלא ניתן לשלוט בקצב גדילת הבטן בהריון ולמנוע מהעור להיקרע, אבל כן ניתן להשתמש בשמנים שונים שימנעו או יקלו על הסימנים בעור בזמן ההיווצרות.
חשוב לדעת שהסיכוי לשפר את הנראות של סימני מתיחה שנוצרו לפני מעל לשנה הוא נמוך. אפשר לשפר מעט את הנראות אבל קשה להעלים לגמרי את סימני המתיחה. כדאי לזכור שברוב המקרים, סימני המתיחה הנוצרים קשורים לחוויה משמחת ונעימה שעברנו כמו היריון שבסופו תינוק אהוב או דיאטה מוצלחת שעשינו בה ירדנו במשקל והעור הגיב לירידה.
גם אם קשה לטפל בהעלמת סימני מתיחה ולנו קשה לקבל את התזכורת הזאת על העור שלנו, גם כאשר היא תזכורת לאירוע משמח, סימני מתיחה משנים את הגוון שלהם ולא נראים כל הזמן בצורה דומה ובצבע דומה. הם דוהים אט אט ובעזרת שמנים ומשחות ניתן במקרים רבים להקל ולשפר את המצב והם יראו טוב יותר.

טיפול בסימני מתיחה - בעזרת שמנים ייעודיים

שמנים אתריים מתאימים, עשויים למנוע את הופעת סימני המתיחה ולטשטש אותם לאחר הופעתם. שמנים אלה בשילוב בסיס עשיר ויעיל יוסיפו לחות לעור ויסייעו בשיקומו.