משלוחים בחינם עד הבית או בית החולים, ברכישה מעל 150! ש"ח  (לאחר מימוש הנחות ושוברים)

סימני מתיחה

סימני מתיחה אולי נשמעים שוליים לרופאים, אבל התופעה מפריעה לנשים ולגברים רבים. מה עושים עם התופעה והאם העלמת סימני מתיחה היא אפשרית? התחילו קודם כל עם המוצרים של בייבי טבע ותמשיכו משם >

סימני מתיחה, או בשמם הלועזי סטריאה, הם מקומות בהם העור הפך לדק יותר ונוצרו מעין קרעים בשכבת הדרמיס, שכבת הביניים של העור. מדובר בתופעה שנשים ונערות רבות מכירות, והן יכולות להתרחש בגיל ההתבגרות, כאשר הנערה גדלה או בתקופות של דיאטות שונות, הורדה גדולה במשקל או עליה במשקל משפיעה על העור ועל הגמישות שלו. כמובן שגם הריון מגביר את הסיכוי לסימנים שכאלו בשל ההתרחבות המהירה של הגוף. מסתבר שכ- 90% מהנשים בהריון דיווחו על שינויים במראה העור.

איך נוצרים סימני מתיחה ומדוע הם בצבעים שונים?

הסימנים נוצרים מקרעים המתרחשים בסיבי הקולגן והאלסטין בעומק העור. הם נראים כפסים או כקווים, כאשר האורך והעובי שלהם משתנה ואינו קבוע.
גוון הסימנים משתנה בהתאם לזמן שעבר מההיווצרות שלהם - פסים טריים יותר יראו כמו סימני מתיחה אדומים או ורודים ופסים ישנים יותר יראו כמו סימני מתיחה לבנים.

איפה נראה סימנים על העור?

הם יכולים להופיע במגוון מקומות בגוף, כאשר המקומות השכיחים יותר הם באזור בטן, הירכיים, הזרועות, הגב התחתון והשדיים.

איך מעלימים סימני מתיחה?

כמו בכל תופעה, הדרך הכי טובה להתמודד או להעלים סימני מתיחה ישנים, היא למנוע אותם מהתחלה. נכון שלא ניתן לשלוט בקצב גדילת הבטן בהריון ולמנוע מהעור להיקרע, אבל כן ניתן להשתמש בשמנים שונים שימנעו או יקלו על הסימנים בעור בזמן ההיווצרות.
חשוב לדעת שהסיכוי לשפר את הנראות של הסימנים שנוצרו לפני מעל לשנה הוא נמוך. אפשר לשפר מעט את הנראות אבל קשה להעלים אותם לגמרי. כדאי לזכור שברוב המקרים, הסימנים הנוצרים קשורים לחוויה משמחת ונעימה שעברנו כמו היריון שבסופו תינוק אהוב או דיאטה מוצלחת שעשינו בה ירדנו במשקל והעור הגיב לירידה.
גם אם קשה לטפל בהם ולנו קשה לקבל את התזכורת הזאת על העור שלנו, גם כאשר היא תזכורת לאירוע משמח, סימנים משנים את הגוון שלהם ולא נראים כל הזמן בצורה דומה ובצבע דומה. הם דוהים אט אט ובעזרת שמנים ומשחות ניתן במקרים רבים להקל ולשפר את המצב והם יראו טוב יותר.

טיפול בסימני מתיחה - בעזרת שמנים ייעודיים

שמנים אתריים מתאימים, עשויים למנוע את הופעת סימני המתיחה ולטשטש אותם לאחר הופעתם. שמנים אלה בשילוב בסיס עשיר ויעיל יוסיפו לחות לעור ויסייעו בשיקומו.